Martina Zwyrtek
Narušit vztahy kostýmem/Bio/

Martina Zwyrtek je absolventka Ateliéru scénografie JAMU, scénografka a kostýmní výtvarnice.  Žije v Brně, má tři děti. Dříve spolupracovala mj. s divadlem Feste a Národním divadlem Brno, v poslední době tvoří zejména s režisérem Jakubem Čermákem (v rámci uskupení Depresivní děti touží po penězích, Mooving station, Divadlo na Fidlovačce  či v Horáckém divadle Jihlava apod.)./Instalace/

název:  Naked Director / All We Are Naked

Jako novorozeně, čistý a obnažený, je moment ze kterého se dá vycházet. Nazí herci a obnažená scéna. Pak přidávat to nezbytně nutné, bez čeho to prostě nejde. Třebaže to je čtyřmetrová žvýkací guma, kterou herci nejprve rozžvýkají a následně se do ní zabalí. Nebo nahý prezident na vozíčku. Neustálé obnažování a sdílení obnaženého. Nahý režisér umožňuje všem okolo sebe odložit břemena studu a zábran v cestě za vyjádřením sama sebe. 

Instalace nahého Jakuba Čermáka jakožto režiséra odráží můj vztah k naší spolupráci a můj vztah k divadlu obecně. V tvorbě není taktika, jen otevřenost, přímočarost a humor.  Nutno podotknout, že Jakub je režisér, který rád herce svléká. J Je ochoten demonstrovat, že to nic těžkého není. Moji nabídku přijal také  z motivačních důvodů aby ty kilometry, co naběhá, a hodiny v posilovně k něčemu byly.